Gıda Yardımı
1990 yılından bu yana Çanakkale ili, Ezine ve Ayvacık ilçeleri civarında bulunan yaklaşık 100 köye gıda yardımı gerçekleştirilmektedir.

Özellikle Kaz dağlarında bulunan bu köylerde genç nüfus gün be gün azalmakta köylerde kalan çok az sayıdaki insanların bir çoğunluğunu ise yaşlı nüfus oluşturmaktadır.

Yaklaşık 100 köyde ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesi için Muhtarlıklara müracaat edilerek listeler oluşturulmaktadır. Bu listelerde belirtilen haneler vakıf görevlileri tarafından tek tek ziyaret edilmekte ve durumlarına ilişkin detaylı bilgi edinilmektedir.

Tespit edilen hanelere yılda iki defa gıda yardımı yapılmaktadır. Gıda yardımı yine vakıf gönüllülerinin çalışmaları ile bu hanelere ulaştırılmaktadır. Öyle ki bu faaliyet bir yardımın çok ötesine geçmiştir. Vakıf gönüllüleri gittikleri bir çok hanede gelmesi beklenen bir akraba gibi kapıda karşılanmakta, hane halkı ile beraber hasbihal edilmektedir.

Bu faaliyet kapsamında ziyaret edilen hanelerde hane halkının acil ihtiyaçları var ise tespit edilmekte yine vakfın imkanları çerçevesinde acil ihtiyaçlar karşılanmaktadır.

Bu yönüyle gıda yardımı faaliyetleri toplumsal kaynaşma, birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesine de katkı sağlamıştır.
Gıda Yardımı
Gıda Yardımı
Gıda Yardımı
Gıda Yardımı
Gıda Yardımı