Kültürel Faaliyetler
Vakıf bünyesinde çok çeşitli kültürel faaliyetlere öncülük edilmektedir.

Çanakkale, Yaylacık Köyü Faaliyetleri

Daha önceleri Sağlık Tarama günleri olarak Çanakkale İli Ezine İlçesi Yaylacık köyünde gerçekleştirilen faaliyetler son yıllarda gerçekleşen yasal düzenlemelerden sonra kültürel bir faaliyet olarak sürdürülmektedir.

Fetihler Hayır Hizmetleri Yaylacık Hayır Yemekleri her yıl yaz aylarında vakıf tarafından belirlenen günlerde gerçekleştirilmektedir.

Bu hayır yemeklerinde çevre köyler ve ilçelerden çok yoğun bir katılım gerçekleşmektedir.

Faaliyet günü sabahın erken saatlerinden itibaren çevre köy ve ilçe sakinleri organize edilen servislerle Yaylacık köyüne akın etmektedir.

Fetihler Hayır Hizmetleri Vakfının bu faaliyeti ile Ezine ve civarında tam bir şenlik havası oluşmaktadır.

Özellikle köylerinden yıl içerinden dışarıya adım dahi atamamış yaşlı kimseler vakıf gönüllüleri tarafından araçlarla evlerinden alınarak bu faaliyete katılmakta, her türlü ihtiyaçlarının tespitleri yapılmakta ve yine evlerine kadar bırakılmaktadır.

Hayır yemekleri çerçevesinde Çanakkale İli Mülki ve İdari yetkilileri, Belediye Başkanları ve STK yöneticileri bu geniş kapsamlı faaliyette çoğu zaman iştirak etmektedir. Bu yönüyle de tam bir toplumsal şenlik havası oluşmaktadır.

Faaliyetler çerçevesinde çevre okullardan halk oyunu ekipleri, mehter takımı vb. etkinlikler ayrıca renk katmaktadır.

Yine her yıl daha önceden Fetihler Hayır Hizmetleri Vakfı tarafından imar edilerek Yaylacık Köyü Muhtarlığına vakfedilen Muhtarlık binasında Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen kurslarda eğitim alan başarılı öğrencilere çeşitli ödüller takdim edilmekte, eğitime olan desteğimiz tekrar hatırlatılmaktadır.

Ahmet İzzet Efendi Külliyesi Kültürel Faaliyetleri

Vakıf tarafından yeniden imar edilerek toplumun hizmetine sunulan Ahmet İzzet Efendi Külliyesi bünyesinde Vakıf Araştırmaları Merkezi bilimsel araştırmalarına devam etmektedir. Bu çerçevede bütün Türkiye genelinde yapılan çağrılarla , “Vakıf” konularında çalışmak isteyen gönüllülere burslar sağlanmaktadır. Vakar’da aynı zamanda İstanbul Üniversitesi, İstanbul Araştırmaları Merkezi’nin “Vakıf” konulu yüksek lisan dersi yapılmaktadır.

Bunun yanı sıra dönemsel olarak belirli zamanlarda Vakıf Gönüllülerinin katılımları ile gerçekleştirilen Seminer ve toplantılar organize edilmektedir.

Bu bağlamda şimdiye kadar Vakıf Gönüllülerine açık olan Osmanlıca Seminerleri, Temel Sanat ve Çizim üzerine seminerler gerçekleştirilmiştir.
Kültürel Faaliyetler
Kültürel Faaliyetler
Kültürel Faaliyetler
Kültürel Faaliyetler
Kültürel Faaliyetler
Kültürel Faaliyetler